SIGTAC Pterodactyl

Ogólnie nóż robi dziwne wrażenie. Jest po prostu nietypowy, kanciasty. Dzięki głębokim wcięciom jest bardzo dobre dojście do kołka i otwiera się go łatwo i płynnie. Blokada zaskakuje z delikatnym kliknięciem, na całą grubość blaszki. Linersy i blokada mają grubości około 1mm, sprawiając wrażenie zbyt delikatnych do takiego noża.

Wrażenie to potęguje fakt wykończenia krawędzi na półokrągło. Czarny kolor wykończenia wewnętrznej części i klipsa nie daje niestety dobrego wrażenia (wygląda jak jakaś farbka). Blokada trzyma pewnie bez żadnego bladeplay-a, jak fixed. W ręce leży dobrze, ale inaczej niż większość nożyków. Kciuk sam układa się na grzbiecie rękojeści, pewnie opierając o klingę. To jest chyba najlepszy chwyt dla niego. Wysoki klips o dziwo nie przeszkadza w mocnym chwycie. Jest jednak zbyt delikatny - kiepsko trzyma krawędzi kieszeni. Sytuacje ratuje tutaj bardzo chropowate i ostro wykończone G-10, co jednak nie wróży za dobrze dla spodni. Jak dla mnie to przydałoby się załagodzić to delikatnie bardzo drobnym papierem ściernym. Paski "zebry" są jakby wytopione w G-10, bardzo gładko wewnątrz i ostro na krawędziach.
Ostrze o super taktycznym kształcie, który zresztą był powodem zakupu. KT pociągnięta wysoko, co czyni z niego niezłego chlastacza. Nie miałem jakoś pomysłu na poważniejsze testy (i czasu). Strugałem nim patyki, porównując go z dużym Manixem. Dzięki recurvie spisywał się nawet nieco lepiej, co mnie lekko zaskoczyło. Powłoka wytrzymała te parę patyków bez uszczerbku, zdjęcia były robione później. Dla porównania wielkości zdjęcia robiłem w parze ze Spyderco Tenacious. Ogólnie nożyk jest nieźle dopracowany i poza "delikatnościom" linersów i klipsa, to nie ma się do czego doczepić. Kształt i projekt, to wiadomo kwestia gustu.
Jak dla mnie jest on trochę mały i za mało pancerny. Po zdjęciach z netu spodziewałem się czegoś w rodzaju Manixa czy Beretty Tactical. Tym czasem to wielkościowo skojarzył mi się bardziej z Tenkiem.

Dane techniczne:

Głownia Stal N690 - długość 96mm, grubość 3mm
Rękojeść G-10
Długość całkowita 215mm
Blokada Liner-loock


SIGTAC

SIGTAC

SIGTAC


SIGTAC

SIGTAC

SIGTAC


Zapraszamy do dyskusji na forum

Posted in Recenzje on wrz 19, 2009