CRKT M21-04

czyli po prostu ...nóż 

Pierwszy raz z nożem CRKT na żywo zetknąłem się kilka miesięcy temu, oglądając M16 własność naszego kolegi Wara i zrobił ten nóź na mnie duże wrażenie- miał tylko jedną wadę-ostrze tanto. Kiedy więc zobaczyłem na zdjęciu M21 to pomyślałem „to je ono”. Nie pozostało mi nic innego niż stać się jego posiadaczem.

Pierwsze wrażenie po otwarciu paczki (na która czekałem jak na szpilkach pomimo ze tak się szczęsliwie poskładało ze nie czekałem na nią 3 tygodni!!!!) wielki skurczybyk!! Otworzyłem, troszkę ciężko pierwsze otwarcie poszło, palec za kołek nie chciał zaskoczyć a o fliperze ...zapomniałem;) po czym ogoliłem sobie łapę!!! Na razie nie robiłem hardcorowych testów i nie zamierzam, po prostu używam go na co dzień, po kilku dniach golił słabiej ale parę pociągnięć na malutkiej osełce od Victorka (cena 10 zł) przywróciło mu fabryczna ostrość. Może teraz cos o samym nozu :

Rekojesć wykonana z aluminium to mocna strona tej kosy-jest solidna, wygodna a dziury zapewniają całkiem pewny chwyt. Klips jest mocny i trochę trudno go czasem założyć za kieszeń ale daje to pewność ze nie zgubi się noża ale sposub jego zamocowania powoduje ze wystaje z kieszeni jakieś 3 cm - mnie osobiście to nie przeszkadza ale przyciąga wzrok okolicznej ludnosci, więc tu mozna by znaleźć dziurę w całym (nie licząc pozostałych kture sa swietne;))

Ostrze jest szerokie (30 mm) nie za grube 3 mm i długie na prawie 10 cm -daje to całkiem solidna klingę a obustronne kołki solidnie opierają się na rękojeści tak ze miłośnicy „0 blade play” powinni być usatysfakcjonowani.Kołki zupełnie nie przeszkadzaja przy cięciu fliper troszkę (ale tylko miłosnikom kuchni;)) ale ma inne zalety o czym dalej.

Blokada to liner z taka sprytna blokadą, jak dotąd jej nie używałem –liner pewnie się opiera tak mniej więcej w połowie ostrza i nic na razie nie skazuje ze się wyciera ale to młody nożyk i może się coś zmienić bo klikam i klikam całymi dniami;))) fliper jest świetnym patentem jak chodzi o otwieranie ostrza i doskonale sprawdza się jako jelec .

Nie uzywam składaków w kuchni ale z ciekawości ukroiłem chleb, otworzyłem konserwę i zrobiłem kolację-może bez rewelacji (pod tym względem kuchenne są lepsze) ale spokojnie poradził sobie ze wszystkimi zadaniami jakie przed nim do tej pory postawiłem-niczego więcej od noża nie oczekiwałem i nie oczekują jak tego by był niezawodny a taki jest właśnie M21-04. Może są lepsze noże, ale jak dla mnie jest to wystarczające narzędzie właśnie tak na co dzień by mile obciążał kieszeń i w razie potrzeby był gotowy do ...właśnie do wszystkiego!!!!!  

Posted in Recenzje on sty 27, 2006