Brian Tighe by Smoke

Smoke napisal bardzo interesujacy artykul o Brianie Tighe, zapraszamy do lektury

Postaram się napisać tego posta w Seikenowym stylu, nie wiem czy mi wyjdzie ponieważ jedyne informacje czerpię ze strony Briana, mam jednak nadzieję, że będzie się to dało przeczytać i obejrzeć ;) ...

Brian Tighe jest profesjonalnym fotografem (Wiele fotografii jego autorstwa ukazało się w Blade Magazine, Knives Illustrated, Tactical Knives i American Handgunner) i konstruktorem narzędzi, jest też nożorobem samoukiem tworzącym przede wszystkim foldery i ta część jego życie będzie nas dziś interesować najbardziej.

BrianTighe

Przez ostatnie 10 lat Brian rozwijał swoje umiejętności jako maker wyspecjalizowany w tworzeniu folderków, jednak w międzyczasie zdecydował się także na stworzenie dwóch fixedów z kydexowymi pochewkami o jakże oryginalnych nazwach 'boot knife' i 'neck knife'. Brian tworzy noże różne, od tych nazywanych ' tactical ' aż po te z ' art ' w opisie, każdy z nich jest charakterystyczny i od razu kojarzy się z marką Tighe. Brian ciągle poszukuje czegoś nowego, orginalnego i świeżego w dziedzinie tworzenia noży custom, łaczy najlepsze materiały i swój własny styl. Czy i jak mu to wychodzi ? Oceńcie sami ...


Tighe Stick Frame Lock

Tighe Stick Frame Lock

Timascus Inladed Fluted Dagger

Timascus Inladed Fluted Dagger

---

Swoje Tactical Knives tworzy ze stali od BG 42, D2, A2, CPM S30V, CPM S60V (CPM 440V) aż po CPM S90V (CPM 420V), okładziny to najczęściej G10 lub włókno węglowe a bolstery i linersy wykonuje z tytanu.

Galeria Tacticali Briana Tighe

Tighe Stick Frame Lock

Tighe Stick Frame Lock

My Tighe

My Tighe

Tighe Breaker

i moja osobista nie odwzajemniona miłość - Tighe Breaker

---

Art Knives Briana cechują klasyczna linia i najlepsze materiały, min. egzotyczne drewna, macica perłowa czy kość słoniowa. Tighe lubi tworzyć z mozaikowego damastu kutego przez najróżniejszych kowali.

Galeria Art Knifeów Briana

Tighe Breaker's

Tighe Breaker's

Folding Dagger

Folding Dagger

Gentelman's Folder

Gentelman's Folder

---

Aktualnie Brian współpracuje z CRKT i Lone Wolf Knives, Tighe Tac Spear i Tighe Tac Tanto są produkowane przez CRKT, a Tighe Pan przez Lone Wolf Knives, kilka kolejnych noży naszego dzisiejszego bohatera pojawi się w ofertach tych producentów już nieługo. W niedalekiej przyszłość powstanie także kilka unikatowych noży specjalnie dla Engraving Arts.

---

Jeśli komuś spodobały się noże Briana i chcę coś kupić, podaję kontakt.

Brian Tighe
12-111 Fourth Avenue
Suite 376
Ridley Square
St. Catharines, ON
Canada L2S 3P5

TEL: 905-892-2734

e-mail: [email protected]
www.tigheknives.com

---

No i to by było na tyle, Seikenowi do pięt nie dorastam więc artykul taki sobie, mam nadzieję, że komuś się spodoba :). Wszelkie uwagi kierować do mnie ;).

Informacje i fotografie z www.tigheknives.com

W tym watku dyskutujemy o artykule na forum

Posted in Knifemakers on lut 24, 2006